HAKKIMIZDA

1967 yılında “Doğan Tavuk Evi” adıyla tavuk yemi üreticisi olarak başlayan serüvenimiz, ilerleyen yıllarda tavukçuluk sektörünün birçok alanında emin adımlarla ve kendini geliştirerek faaliyet göstermeye devam etti.

Aradan geçen 17 yılın ardından 1984’de geldiğimizde Irak’a 60 milyonluk yumurta sevkiyatımız ile ilk ihracatımızı gerçekleştirerek uluslararası pazara adım attık. Sektördeki edindiğimiz tecrübe ve güvenle, uluslararası pazarın fırsatlarını birleştirerek kısa sürede Irak, Gürcistan, Bulgaristan ve Azerbaycan’da da ihracatımıza canlı tavuk ticaretine başladık.

Sene 2005 yılını gösterdiğinde firmamızın yeni kimliğine büründü; “Yelkenler Tavukçuluk“.

Afrika’ya 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz başaralı ihracatımızın ardından uluslararası pazarda yaklaşık 15 ülke daha ekleyerek, ihracatımızı gün geçtikçe artarak devam ettik.

İhtiyaçlar doğrultusunda Firmamız, yumurta tavuğu kesimine farklı bir boyut getirmek için 2013 yılında yapımına başladığı kesimhaneyi 2014 yılı sonuna doğru hizmete açtı.

Yeni bir milat olan tesisimizle bugün siz değerli müşterilerimizin markaları ve Yelpi markası adıyla, insan sağlığına olan hassasiyetimizle kaliteden ödün vermeden, İslami usullere uygun olarak kesim yapılmaktadır. HACCP, ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği, TSE Standartları, Avrupa Uyumluluk ve ICRIC Helal Sertifikası başta olmak üzere bir çok belge ve sertifikasyonu gerçekleştirdik.

50 yılı aşan serüvenimiz de öncelikle insan sağlığı ve insana olan güvenimiz, gelişen teknolojiye olan ilgimiz ve oluşturduğu kalite çizgisinden taviz vermeden, ilk günkü heyecan ve hevesimizle bugün Yelpi olarak yolumuza pazardaki payını büyüterek yeni yatırımlarla yoluna devam etmekteyiz.

Vizyonumuz

En büyük mirasımız olan köklü geçmişimiz ve bize kazandırdığı güvenilirlik, saygınlık, sadakat ve devamlılık ile ülkemizde oluşan marka kimliğimizi dünya markası olarak gelecek kuşaklara ulaştırabilmek.

Misyonumuz

Değerli paydaşlarımız çalışma arkadaşlarımızla insan sağlığına olan hassasiyetimizden ödün vermeden müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak, kültürel değerlerimizi uluslararası kalite standartlara uygun üretimle birleştirip asırlardır hayranlık duyulan Türk Mutfağımızın dünyadaki güvenilir ve seçkin bir markası haline gelebilmek.